Tel: +90 (216) 375 57 58 | Faks: +90 (216) 491 59 58 | info@solidbelge.com

Sınav ve Belgelendirme Süreci

 

Meslek Seçimi
Yapılan işin MYK tarafından yayınlanmış mesleki yeterlilikler (meslekler) içinde hangisi veya hangilerinin kapsamında olduğu belirlenir.
Meslek Seçimi için Tıklayınız.
 

Sınav Başvurusu
SOLİD BELGELENDİRME  sitemizdeki Başvuru Formlarındaki    BELGE BAŞVURU    form doldurulup çıktısı alınarak imzalanır ve  SOLİD BELGELENDİRME'ye elden veya kargo ile ulaştırılır. On-line giriş işlemi yapılırken 1 adet kimlik, 1 adet fotoğraf ve 1 adet sınav ücreti banka dekontu taraması yapılır ve yüklenir.
Sınav Başvurusu için Tıklayınız.
Onaylama
SOLİD BELGELNDİRMEYE ulaşan ıslak imzalı başvuru formu ilk dosya sorumlusu  tarafından kontrol edilir  ve imzalanır. Son kontrol için Sınav ve Belgelendirme Değerlendiricisinin onayından sonra başvuru sahibi aday statüsü kazanır ve bu şekilde toplam 3 sınav hakkı elde etmiş olur. İlk açılacak olan sınava davet edilir.
 


Sınav
Adaya bildirilen sınav gün ve saatinde adayın sınav merkezinde hazır olması gerekir. Aksi durumunda sınav hakkını yitirmiş olur. Sınav merkezinde hazır olan aday önce teorik sınava daha sonra da uygulama sınavlarına girer.
 
Belge
Sınav süreçlerinde bütün birimlerden başarı sağlayan adaylar belge almaya hak kazanır. Başarı sonuçları MYK sistemine yüklenir. Bu tarihten itibaren aday belgeli kabul edilir. MYK 8-10 gün içinde MYB  Belgesi ve MYB kimlik belgesini SOLİD BELGELENDİRME 'ye gönderir. Aday da MYB belgesini ve MYB kimliğini SOLİD BELGELENDİRME'den belge kullanım sözleşmesi imzası karşılığında bizzat teslim alır.
Belge Sorgulama için Tıklayınız.